Amerika Aile Birleşimi Vizesi

Almanya Aile Birleşimi Vizesi

Tüm bilgilere sitemizden ulaşabilir ve uzun süreli Almanya vizesini bizim aracılığımız ile alabilirsiniz.

Genel Bilgiler

Aile birleşimi, halk arasında “evlilik vizesi” olarak da bilinen uzun süreli vize alım sürecinin adıdır. Genel anlamda yabancı bir ülkenin vatandaşıyla yurtdışında evlilik yapan Türk vatandaşlarının başvurabileceği özel bir vize türüdür. Bu yapısı nedeniyle turistik vize gibi diğer vize türlerinden çok daha ayrıntılı ve uzun bir sürece tabi olup başvuru süreci 3 ila 6 ay içinde tamamlanabilmektedir.

 

Kimler Başvurabilir?

Almanya’da yaşayan bir Alman vatandaşıyla evlilik yapanlar ve Almanya’da evlilik yapacak kişiler bu başvuru için hak kazanabilmektedir.

 

Süreç Nasıl İşliyor?

Aile birleşimi, yukarıda bahsedildiği gibi diğer vize türlerinden çok daha karmaşık ve uzun bir sürece tabidir. Diğer vize türleriyle karşılaştırıldığında başvuru yapanlardan çok daha fazla evrak istenmekte, mülakat ve dil yeterliliği gibi konular devreye girmektedir. Bu evraklar Alman Konsolosluğu, Göç Bürosu ve Yabancılar Polisi tarafından incelenmekte, nihai kararı elbette ilgili Alman makamları vermektedir. Ancak bu noktada başvuru yapanların bilmesi gereken birkaç önemli hususu hatırlatmak gerekir. Aile birleşimi başvurusunda evrak takibi hayati önem taşımaktadır. Yanlış veya eksik gönderilen evraklar başvurunun reddedilmesiyle sonuçlanabilir; çok fazla sayıda başvuruyla ilgilenen Alman makamları bu konuda çok katı bir tutum içine girebilmektedir. Bir kez reddedilen başvuruların tekrar kabul edilmesi zor olabileceği gibi bu durum sizi daha zor bir süreçle karşı karşıya bırakmaktadır, zira ikinci başvuru birinci başvurunun ret gerekçesine göre değerlendirildiğinden sonraki başvurunuz daha olumsuz bir hale gelmektedir. Ne yazık ki konsolosluklar reddedilen başvuruları diğer başvurularla aynı şekilde ele almamaktadır.

 

Neden Re-Vize Danışmanlığı?

Yukarıda kısaca açıkladığımız noktalardan dolayı, aile birleşimi başvurusunda profesyonel yardım almak en başta sizin yararınıza olacaktır. Hatta devletlerin bu konuda uyguladıkları katı kuralları uygulamakla mükellef olan konsolosluklar dahi çoğu başvuruda profesyonel danışmanlık hizmeti almayı önermektedir. Bu açıdan, aile birleşimi konusunda tecrübeli ve uzman ekibimiz, evrak toplama aşamasından mülakat aşamasına kadar sürecin her aşamasında size destek olacak, aldığınız mutlu evlilik kararından sonra aşılması gereken önemli bir engel olan bu süreci başarıyla tamamlamanız için ihtiyaç duyacağınız her türlü profesyonel yardımı memnuniyetle sunacaktır.

 

Bu profesyonel yardımın neden önemli olduğunu daha iyi görebilmeniz için birkaç örnek vermek isteriz. Birincisi, aile birleşimi mülakatında takınacağınız tavır hayati önem taşımaktadır. Hangi sorulara nasıl yanıt vereceğiniz, hazırlıklı olmanız gereken sorular, hitabet şeklinize kadar her ayrıntının bilincinde olan uzman ekibimiz mülakata hazır olmanızı sağlayacaktır. İkincisi, hukuki danışmanlık konusudur. Başvuru yapılan ülkelerin göç mevzuatı küresel gelişmelerden ciddi şekilde etkilenmekte, ülkeler bu gelişmelere uygun olarak mevzuatlarını düzenli olarak güncellemektedir. Bu değişikliler eşinizin oturduğu evin metrekaresinden daha kapsamlı sosyal-hukuki standartlara kadar çok geniş bir yelpazede gerçekleşebilir ve başvurunuz basit görünen bu metrekare değeri nedeniyle dahi tehlikeye girebilir. Başvuru yapanların söz konusu mevzuat değişikliklerini düzenli olarak takip etmeleri ise takdir edeceğiniz gibi çok zordur. Biz Re-Vize ekibi olarak, başvuru ve mülakat sürecinize odaklanırken tüm bu mevzuat değişikliklerinden sizi önceden haberdar edecek, son dakika sürprizlerinden etkilenmemenizi sağlayacağız. Re-Vize ailesi, aile birliğinizin en kısa sürede kurulabilmesi için her zaman yanınızda olacaktır. Başvuru sürecinizi geciktirmeden başlatmak için bizimle hemen iletişime geçin.Bize Mesaj Atın !